ZAKŁADANIE SPÓŁKI ZOO PRZEZ INTERNET

Dowiedz się jak założyć spółkę zoo przez internet. Nie trać czasu na zaznajamianie się ze sposobem funkcjonowania systemu do rejestrowania spółek online i nie trać czasu na redagowanie pism urzędowych. Skorzystaj z naszego poradnika krok po kroku jak założyć spółkę zoo przez internet oraz z gotowych wzorców dokumentów, które Ci będą potrzebne.

Wstęp

Całą procedurę wykonać możesz praktycznie bez żadnych przygotowań. Wszystko sprowadza się do uzupełnienia formularza online i wysłania paru listów pocztą.

Wszystkie pliki do pobrania znajdują się pod wpisem oraz dodatkowe 2 dokumenty wymagane od 15 marca 2018 w komentarzu (dot. adresów korespondencyjnych wspólników, zarządu).

Jeżeli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem e-rejestracji S24 przez nasze biuro rachunkowe, zachęcamy do kontaktu.

Po przeprowadzeniu rejestracji podmiotu, prosimy o podzielenie się opinią na temat poradnika np. wystawiając opinię na google! Jest to jedyny taki poradnik w internecie opublikowany przez podmiot prywatny, instrukcja przygotowana przez instytucje Państwowe jest znacznie dłuższa i mniej przejrzysta. Docenienie naszej pracy włożonej w utworzenie niniejszego blogu zaowocuje tworzeniem dodatkowych materiałów przydatnych dla Państwa.

Jak założyć Spółkę zoo przez internet ?

Procedura zakładania spółki zoo przez internet:

 1. Założenie konta na portalu – https://ekrs.ms.gov.pl/ oraz https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta ;
 2. Rejestracja spółki na portalu – https://ekrs.ms.gov.pl/ Przypominamy, że nazwa zakładanego podmiotu nie powinna być podobna do istniejącego już podmiotu!
 3. Rejestracja spółki jako czynny podatnik VAT w Urzędzie Skarbowym;
  • złożenie deklaracji VAT-R w Urzędzie Skarobwym,
  • złożenie deklaracji NIP-8 w Urzędzie Skarbowym,
 4. Czynności związane z podatkiem PCC;
  • opłacenie PCC od kapitału zakładowego (0,5% kwoty kapitału zakładowego),
  • złożenie deklaracji PCC-3 w Urzędzie Skarbowym.

Koszty założenia Spółki z o. o.

Nazwa kosztu Cena
Założenie spółki na https://ems.ms.gov.pl/ 350,39 zł
Podatek PCC od kapitału zakładowego (0,5%) 25 zł* / 23 zł**
Koszty listów do Urzędu Skarbowego 20 zł
Rejestracja VAT w Urzędzie Skarbowym 0 zł
Zlecenie założenia spółki nam (opcjonalnie) od 699 do 899 zł netto
Razem: ~400 zł
Razem opcjonalnie: od 859,77 do 1105,77 zł*

*liczony dla kapitału 5000 zł

**liczony dla kapitału 5000 zł z uwzględnieniem kosztów umowy 350 zł (bez opłaty manipulacyjnej 39 groszy).

*uwzględnia stawkę 23% VAT oraz opłatę sądową, w przypadku pakietu rozszerzonego również uwzględnia przygotowanie dokumentacji skarbowej

Ile trwa założenie Spółki ?

Sam proces rejestracji zajmuje około 1,5h, natomiast spółka powinna zostać wpisana do rejestru KRS (z NIP-em i REGON-em) w przeciągu 1-3 dni roboczych.

UWAGA!

Od 1 czerwca 2017 r. do wniosku w S24 należy dołączyć tzw. oświadczenie o niebyciu / byciu cudzoziemcem (jeśli jesteśmy obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej to automatycznie nie jesteśmy cudzoziemcami). Niestety, aby dodać je przez S24 wymagane jest posiadanie e-podpisu. Nie ma obecnie możliwości podpisania dokumentu korzystając z platformy e-PUAP.

W przypadku niezłożenia w/w oświadczenia otrzymamy zarządzenie od Sądu wzywające do uzupełnienia braków formalnych we wniosku. Przedmiotowe zarządzenie otrzymamy zarówno drogą mailową jak i również do zakładki "Korespondencja" w systemie S24.

Po otrzymaniu zarządzenia należy niezwłocznie (w ciągu 7 dni) dosłać do Sądu drogą tradycyjną bądź osobiście, wypełnione oświadczenie podpisane przez członka Zarządu / osobę reprezentującą spółkę. Na kopercie należy wpisać nadaną sygnaturę sprawy, gdyż znacznie przyśpiesza to proces identyfikacji koperty i dołączenie jej do akt sprawy naszej spółki! Po uzupełnieniu tego braku nasza spółka zostanie wpisana do KRSu.

Cały proces rejestracyjny został opisany również w naszym poradniku, który stanowi załącznik do niniejszego wpisu.

Cenne wskazówki można również znaleźć w dyskusji poniżej artykułu.
Jednocześnie informujemy, że do prawidłowego otworzenia interaktywnych formularzy niezbędny jest program Adobe Reader, który można pobrać z https://get.adobe.com/pl/reader/ .

Więcej na temat otwierania formularzy w przeglądarce na stronie MF: https://goo.gl/f4YY3J

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do zadawania ich na czacie lub mailowo. Dowiedz się jak oszczędnie założyć i prowadzić spółkę z o.o. samodzielnie z Fakturomanią lub skorzystaj z oferty naszego biura rachunkowego

UWAGA!

Na oficjalnej stronie MF, na której widnieją zestawione formularze nie został jeszcze udostępniony nowy formularz NIP-8 w wersji drugiej (pusty 2018 r).
http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje/formularze/inne

dlatego należy go pobrać oraz zapisać z:
http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/6243497/NIP-8-02.pdf

lub pobrać z załącznika poniżej (FORMULARZ-NIP-8).

Dowiedz się jak oszczędnie założyć i prowadzić spółkę z o.o. samodzielnie z Fakturomanią lub skorzystaj z oferty naszego biura rachunkowego.

Załączniki:

 1. JAK-ZALOZYC-SPOLKE-ZOO-PORADNIK.pdf
 2. VAT-R-WYPELNIONY.pdf
 3. VAT-R-INTERAKTYWNY.pdf
 4. FORMULARZ-NIP-8.pdf
 5. FORMULARZ-NIP-8-WZORWYPELNIENIA.XLS
 6. FORMULARZ-PCC-3.pdf
 7. FORMULARZ-PCC-3-WZORWYPELNIENIA.DOC
 8. OSWIADCZENIE-O-NIEBYCIU-CUDZOZIEMCEM.docx

Komentarze

comments powered by Disqus