JAK KORZYSTAĆ Z E-ROZLICZEŃ

Fakturomania oferuje prosty sposób na elektroniczną wysyłkę dokumentacji skarbowej. Dowiedz się w jaki sposób korzystać z tej funkcji oraz jak wiele czasu oszczędzić możesz dzięki temu rozwiązaniu.

W niniejszym wpisie zaprezentowana została procedura korzystania z e-rozliczeń poprzez aplikację Fakturomanii. Procedura ta nie jest skomplikowana, ale wymaga podjęcia pewnych kroków.

Subskrypcja na E-Rozliczenia

E-rozliczenia są płatne dodatkowo, nie są automatycznie uwzględnione w abonamencie Fakturomanii. Aby korzystać z tej funkcji należy w pierwszej kolejności wykupić pakiet wysyłkowy. W tym celu należy w lewym menu kliknąć ustawienia a następnie płatności.


Następnie na górze strony zaznaczamy "Płatność za e-rozliczenia" i wybieramy pakiet, który nas interesuje. Po udanej transakcji zostaniemy przekierowani do serwisu, a pakiet dostępnych e-wysyłek zostanie zasilony. Faktura przyjdzie mailem po zaksięgowaniu płatności.

UPL-1 Pełnomocnictwo

Następnym krokiem jest upoważnienie Fakturomanii do składania dokumentów urzędowych bezpośrednio z serwisu. Bez tego dokumentu wysyłka dokumentów nie będzie możliwa.

Dokumenty są dla Państwa już prawie gotowe i tylko kilka rzeczy trzeba jeszcze uzupełnić po wydrukowaniu pełnomocnictwa - okres od którego obowiązuje pełnomocnictwo, imię, nazwisko, funkcja w podmiocie oraz podpis. Wypełniony formularz UPL-1 znajduje się na tej samej stronie co płatności za e-rozliczenia.
Na dole strony znajdują się dwa przyciski: "Pobierz UPL-1" oraz "Pobierz instrukcję". Oba pliki należy pobrać, a następnie postępować zgodnie z instrukcją.


Następnie formularz należy złożyć w urzędzie skarbowym zaś skan dokumentu wysłać na info@fakturomania.pl

Wysyłka dokumentów

Wpierw należy udać się do interesującego nas modułu, w przypadku JPK_VAT lub deklaracji VAT, będzie to moduł Deklaracje VAT-7.

Aby zlecić wysyłkę należy udać się do widoku dokumentu, który chcemy wysłać. Na dole strony znajduje się przycisk "E-WYSYŁKA". Klikamy ten przycisk.

Po kliknięciu wyświetli się nam nowe okienko.


Teraz, aby wysłać dokument należy jedynie kliknąć przycisk "WYŚLIJ". Status wysyłki można będzie w tym miejscu monitorować jak również pobrać informacje o UPO.

W razie dodatkowych wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

Komentarze

comments powered by Disqus