Spółka zoo a ZUS

Firma bez ZUS?

Prowadzenie działalności gospodarczej jest obciążone obowiązkiem składek ZUS. Wysokość składek ZUS utrudnia, a często może uniemożliwiać prowadzenie zyskownej działalności. Jednakże polskie prawo pozwala na niepłacenie składek ZUS w przypadku prowadzenia działalności o innym sposobie organizacji.
Chodzi tutaj oczywiście o spółki z o.o., których jedyną wadą a zarazem zaletą jest prowadzenia pełnej księgowości. Ze względu na Dyrektywy wydawane przez Unię Europejską (dokładnie Parlamentu Europejskiego i Rady 2013/34/UE z dnia 26 czerwca 2013 r.), Polska wprowadziła możliwość stosowania wielu uproszczeń w przypadku spółek z o.o. będących mikroprzedsiębiorcami.

Zgodnie z art. 3 ust. 1a Ustawy o Rachunkowości mikroprzedsiębiorcą jest spółka z o.o., która rozpoczęła działalność lub w późniejszych latach sporządza sprawozdania finansowe i nie przekroczyła dwóch z trzech następujących wielkości:
a) 1.500.000 zł - w przypadku sumy aktywów bilansu na koniec roku obrotowego,
b) 3.000.000 zł - w przypadku przychodów netto ze sprzedaży towarów i produktów za rok obrotowy,
c) 10 osób - w przypadku średniorocznego zatrudnienia w przeliczeniu na pełne etaty;

Jedyne takie rozwiązanie na rynku

Fakturomania to aplikacja przeznaczona dla firm w formie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, w której samodzielnie można poprowadzić pełną księgowość. Ze względu na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań oraz uproszczeń wskazanych w Ustawie o Rachunkowości, księgowość w Fakturomanii może prowadzić każdy. W odróżnieniu do innych aplikacji występujących na rynku służących prowadzeniu pełnych ksiąg handlowych sp. z o.o., w których księgowość jest skomplikowana z uwagi na złożoność konfiguracyjną oprogramowania, aplikacja Fakturomania nie wymaga zaawansowanej wiedzy księgowej. Informacje zaś dot. zobowiązań podatkowych są wskazane bezpośrednio w aplikacji.

Ponadto, w razie jakichkolwiek wątpliwości oferujemy dodatkowo pomoc telefoniczną, mailową i na czacie w zakresie prowadzenia księgowości dla wszystkich naszych klientów w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku. Z chęcią odpowiemy na wszystkie państwa pytania dotyczące zarówno pomocy technicznej, jak też księgowej, a także te dotyczące oferty. Infolinia Fakturomanii jest dostępna pod numerem: 727 353 636.

Dodatkowe usługi

Z Fakturomanią można założyć sp. z o.o., którą następnie poprowadzą Państwo samodzielnie. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty naszego biura rachunkowego, umowa jest zawierana na czas nieokreślony, na jasnych zasadach, nie zaś ogólnych deklaracjach i zapewnieniach. W trakcie rozliczenia możliwa jest również zmiana w zakresie prowadzonej księgowości - zawsze Państwo mogą skorzystać z usług biura rachunkowego lub zrezygnować z usług biura rachunkowego, zaś następnie rozpocząć samodzielne prowadzenie ksiąg.

W przypadku chęci skorzystania z oferty biura rachunkowego wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie pod numerem 727 353 646 lub mailowo na adres biuro@fakturomania.pl
Fakturomania to również narzędzie dla biur rachunkowych, które poszukują prostego instrumentu do rozliczenia sp. z o.o.

Oszczędności na prowadzeniu firmy bez ZUS i nie tylko

Dzięki Fakturomanii, prowadząc spółkę z o.o. można zaoszczędzić ponad 1300 zł na samych składkach ZUS, prowadząc księgowość samodzielnie oszczędza się również na zlecaniu prowadzenia ksiąg handlowych, która jest kosztowna między innymi ze względu na skomplikowanie oprogramowania księgowego w Polsce oraz czasochłonność jego obsługi. Ponadto stawka podatku CIT na poziomie 9%, to znaczna oszczędność w porównaniu do pozostałych form prowadzenia działalności na terytorium Rzeczypospolitej. Po zliczeniu wszystkich profitów, średnia oszczędność wynosi ok. 2000 zł miesięcznie, co w skali roku daje nawet powyżej 24 000 zł oszczędności.

Dowiedz się jak oszczędnie założyć i prowadzić firmę bez ZUS samodzielnie z Fakturomanią lub skorzystaj z oferty naszego biura rachunkowego

Komentarze

comments powered by Disqus